2019 yılından bu yana sürdürdüğümüz eğitmen eğitimi programımız kapsamında Türkiye’de farklı alanlarda atölyeler ve eğitimler sunan eğitmen ve kolaylaştırıcılara atölye ve derslerini daha etkileşimci ve ilgi çekici hâle getirecek teknikler sunuyoruz.

Neyi değiştirmek istiyoruz?

Türkiye’de tutku duyduğunuz bir şeyi öğrenmek bile tam bir eziyete dönüşebiliyor. Kötü bir eğitim seti ya da atölye çok değerli bir uzmanın bilgilerini yansıtamamasına neden olabiliyor. Amacımız bunu değiştirmek.

Eğitmen eğitimi ne demek? 

Son yıllarda sayısı artan eğitim programları ve atölyelerin çoğu yalnızca uzmanların uzmanlığına dayanıyor. Oysa öğrenme süreçleri çok kompleks ve her öğrenci aynı değil. Farklı öğrenme tiplerine dayanan eğitmen eğitimi setlerimizle online ve yüz yüze derslerinizin verimliliğini pratik ve felsefi çözümlerle arttırıyoruz.

Kurumunuz için başvurun

Eğer siz de kurumunuz için eğitmen eğitimi hizmeti almak istiyorsanız sarphan@newslabturkey.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Katılımcı görüşleri

“Verdiğimiz bilginin karşıya ne kadar gittiğine daha emin olmuş oluyoruz. Herkes sürece daha fazla dahil oluyor. Kendi yaptıkları aktiviteler üzerinden konuları hatırlamaları daha kolay oluyor, kalıcı bilgi sağlıyor.”
Elif Ünal
STK Çalışanı, NLTR Eğitmeni
“Katılımcıyı gözlemlemek, derse ilgisini takip edebilmek, ona göre de canlandırıcı, ilgi çekici bölümler katmak önemli. ToT içerikleri sadece anlatılıp soru-cevapla bitmeyen, aynı zamanda birlikte düşünme ortamı yaratmaya imkân tanıyor.”
Dr. Aylin Dağsalgüler
Akademisyen, NLTR Eğitmeni
“Eğitim sonrasında, kendi vereceğim eğitimlerin daha somut ve katılımcısının zihninde pratikle kuramı birleştirecek şekilde tasarlanması gerektiğini anladım. Uygulamaya daha fazla önem vermem gerektiğini gördüm.”
Özlem Kahveci
Doktora Öğrencisi, NLTR Eğitmeni

Uzmanlar

Dr. Sarphan Uzunoğlu
Duygu Uzunoğlu
Ahmet A. Sabancı