NLTR Research Hub’ın amacı gazeteciliğin geleceğine ilişkin araştırmalar yürütüp yeni tartışmaların ortaya çıkmasına vesile olmak. Bunun için her ay yeni araştırmalar yayınlayarak sektörün nabzını tutuyor, medya girişimcilerine yol göstermeye çalışıyoruz. 

Neden Kurulduk?

Medya teknolojik, finansal ve politik krizlerin tam merkezinde. Haber odaları bu değişime ayak uydurmaya çalışırken akademi de yetenek setlerini dönüştürüp bu değişimi anlamanın peşinde. NewsLabTurkey Research Hub, akademinin medyayı anlamakta güçlük çektiği, medyanın da kendi sorunlarını anlamak için yardıma ihtiyaç duyduğu bu dönemde bu ihtiyaçları karşılamak için ortaya çıktı.


Ne Yapıyoruz?

Araştırma birimimiz gazetecilik endüstrisindeki farklı problemler ve gelişmelerle ilgili teknik raporlar ve araştırmalar yayınlıyor. Ayrıca sivil toplum örgütlerine ve ticari kuruluşlara medya ve iletişim alanında araştırma ve danışmanlık hizmeti sunuyor. Amacımız gazetecilik alanında yarı-akademik pragmatik yaklaşımlarla araştırmalar yaparak sektörel ilerlemeye katkıda bulunmak.

Medyada Research Hub

YouTube'da Research Hub

24 Videos
Play Video
Araştırmacılarımız
Dr. Sarphan Uzunoğlu

KOORDİNATÖR

Doç. Dr. Suncem Koçer

ARAŞTIRMACI

Prof. Dr. Erkan Saka

ARAŞTIRMACI

Dr. Aylin Dağsalgüler

ARAŞTIRMACI

Dr. İpek Z. Ruacan

Araştırmacı

Dr. Serra Sezgin

Araştırmacı

Diğer araştırmacılar

Bizimle iletişime geçin

NewsLabTurkey Research Hub Caferağa Mahallesi Şair Nefi Sokak No:46/4 Kadıköy / İstanbul adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. E-mail adresimiz ise research@newslabturkey.org.

Koronavirüs ve karma çalışma rejimimiz gereği e-mail üzerinden iletişimi tercih ediyoruz.

Haberlerinizden biri hakkında bilgi veya yorum arayan bir gazeteciyseniz, Sarphan Uzunoğlu ile iletişime geçebilirsiniz (sarphan@newslabturkey.org).