The Atlantic’in değişen reklam stratejisi gelirlere pozitif biçimde yansıyor

Getting your Trinity Audio player ready...

Axios’ta yayınlanan habere göre The Atlantic dergisi, bu yıl içerisinde 19.5 milyon dolarlık reklam ve etkinlik geliri elde etti. Bu miktar, yıl sonuna kadar hedeflenen 32.5 milyon dolarlık gelir hedefinin %60’ını oluşturuyor. Yıllardır zarar eden dergi, CEO Nicholas Thompson’ın belirttiğine göre, 2024 yılında kârlılığa ulaşmayı hedefliyor. Ancak bu hedefe ulaşmak için reklam stratejilerinde kısa vadeli değişiklikler yapmak zorunda kalıyor ve bu değişiklikler şu anki gelirine etki ediyor.

Dergi, reklam stratejisini kâr odaklı bir şekilde yeniden düzenleyerek, bu yılın reklam işinin geçen yıla göre daha kârlı hâle geldiğini belirtiyor. Bu süreçte daha yüksek kâr marjına sahip reklam anlaşmalarına odaklanarak gelirini artırmaya çalışıyor. Gelirin yaklaşık %60’ı tüketici aboneliklerinden, %40’ı ise reklam ve etkinliklerden elde ediliyor. Öte yandan, derginin gazetecilik alanındaki üstün başarısı, reklam zorluklarına rağmen devam ediyor. Dergi, son üç yılda üç Pulitzer Ödülü kazandı.

Daha yavaş reklam ve sponsorluk satışlarına rağmen, The Atlantic, aboneliklerdeki artış sayesinde bu yıl geçen yıla kıyasla daha fazla gelir elde ediyor. Şu an itibariyle 925.000 ücretli abonesi bulunan dergi, yeni abonelerin %54’ünün dijital platformlardan katıldığını belirtiyor. Dergi, 2019 yılında başlattığı ölçülü ücretli erişim duvarını daha esnek hâle getirerek 1 milyon abone hedefine doğru ilerliyor.

The Atlantic, 330 çalışana sahip ve bu yılın gelirinin 2019 ve 2020’de elde edilen gelir miktarını aşması bekleniyor. Dergi, 2024 yılında kârlılığa daha yakın bir noktada olmayı hedefliyor ve ekonomik durumunun geçen yıla göre önemli ölçüde iyileştiğini belirtiyor.

2018 yılında zarar etmeye başladıktan sonra pandeminin etkisiyle zorluklar yaşayan dergi abonelik ve farklı gelir kaynaklarına yönelerek yoluna devam ediyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments