Tekirdağ, Çorlu’dan Gülgün Pala Keçeci anlatıyor

Getting your Trinity Audio player ready...

Gazetecilik uzun süredir Türkiye’deki en tartışmalı mesleklerden biri. Ama tartışmalar çoğunlukla ya birkaç büyük şehirdeki gazetecinin ya da çok okunan kimi köşe yazarlarının şahsı etrafında gerçekleşiyor.

7 Soru 7 Cevap #podcast serisi ekseriyetle büyük şehirlere ve ulusal medya eksenine sıkışmış gazetecilik tartışmasını, gazetecilik pratiğinin şevk ve tutkuyla sürdüğü yerel medya alanına taşıyor.

Bu seride, basılı gazetelerin ilk sayfalarında kendine yer bulamayan, adli bir haber olmadıkça televizyonlardaki ana haber bültenlerine giremeyen illerin medya kuruluşlarında çalışan yerel ve bölgesel gazetecilerle hem kendi deneyimlerini hem de günümüzdeki gazeteciliğe ilişkin düşüncelerini konuştuk.

Gazeteci Perihan Kaya’nın hazırladığı bu seri yedi soru etrafında Türkiye’nin unutulmuş şehirlerindeki gözden kaçmaması gereken hikâyelerin peşinde koşan gazetecilere ses vermeyi amaçlıyor.

Bu bölümde konuğumuz Tekirdağ, Çorlu’dan Gülgün Pala Keçeci.

Keçeci, 1971 yılında Hayrabolu’da doğdu. Dede mesleği olan (Dedesi Salih Karabey 10 Ocak 1965 yılında Hayrabolu’nun Sesi Gazetesi’ni kurmuştur, gazete halen günlük olarak yayın hayatına devam etmektedir) gazeteciliğe 1990 yılında Bölge Gazetesi olan Trakya Doğuş Gazetesi’nde başladı. Tekirdağ Şafak Gazetesi, Trakya Yorum Gazetesi ve Çorlu Devrim Gazetesinde Yazı İşleri Müdürlüğü, Çorlu FM ve Radyo Gündem’de Haber Programcılığı yaptı. Halen Çorlu Yorum Gazetesinde Yazı İşleri Müdürlüğü ve Çorlu Cep Tv’de haber programcılığı, Mavi Tosbağa kanalında doğa ve karavan programcılığı yapmaktadır. 2018-2021 yılları arasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine tek kadın olarak seçilmiştir.

Keçeci’nin gazetecilik tanımı ne? Gazeteci olmaktan pişmanlık duyduğu oldu mu? Yaşadığı zorluklar neler? #Yerel ya da bölgesel yayınlarda neyi değiştirmek isterdi? Çorlu’da yaşayan bir #gazeteci olarak bir gününü nasıl geçiriyor?

Umarız siz de dinlemekten bizim kadar keyif alırsınız.

İyi dinlemeler!


Yorum ve önerilerinizi iletisim@newslabturkey.org adresine bekliyoruz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi çekebilir