İnfografik yaratmak için kullanılabilecek beş basit araç

Getting your Trinity Audio player ready...

İnfografik yaratmak bazılarımızda olmayan bir beceri. Zamanınız varsa Adobe After Effects öğrenebilir, yahut bütçeniz varsa bir profesyonel istihdam edebilirsiniz. Ama eğer bizim gibi yüzme bilmeden suya atlamanız gerekiyorsa profesyonel görünümlü infografikler yaratmanıza yardımcı olabilecek birkaç aracı aşağıda bulabilirsiniz.

Powtoon

Powtoon, Missouri School of Journalism öğrencisi Megan Smith’in dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ile ilgili videosuna benzer animasyonlu infografikler yaratan bir web aracıdır.

Uygulamanın bedava sürümünde Powtoon logosunu kullanmanız gerekiyor, ancak farklı seviyelerde ücretli abonelik programları da mevcut. Program birçok açıdan kullanıcı dostu. Kolaylıkla başlık, müzik, üst ses ekleyebiliyor, bölüm ve karakterlerinizi düzenleyebiliyorsunuz.

Google Charts

Ücretsiz hazırlayabileceğiniz grafikler mi üretmek istiyorsunuz? Google Charts interaktif yapma imkânı sağlayan çok sayıda seçenek sunuyor. Bu grafikleri makalenize kodu kırmadan entegre etmek için küçük kodlama bilgilerine ihtiyacınız olabilir, ancak ortalama bir kullanıcı için bu ulaşılması güç bir hedef değil.

Piktochart

Okurunuz için düz ama güzel infografikler üretmek söz konusu olduğunda benim favori aracım PiktochartSezgisel, görsel ve arayüzün içinde gezinmesi kolay. Basit, güzel grafikleri hızlı ve kolayca üretebiliyorsunuz.

Visme

Visme, infografiklerini birden fazla platformda yaymak isteyenler için mükemmel bir kaynak. Kendinize uyan sosyal medya aracınızı seçip sadece bu platform için grafikler oluşturabildiğiniz Visme, sosyal ağa özel içerik oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçenek.

Animaker

İnfografik video üretmek isteyenler için Animaker oldukça uygun bir araç. Çok sıradan gözükse de insanlardan canavarlara farklı karakterleri keşfetmek epey keyifli. Doğum günü kutlamasından, çevrim içi bir reklam ya da Instagram videosuna kadar her şeyi yapabilirsiniz. Hatta Snapchat gibi platformlarda kullanılabilecek dikey videolar dahi oluşturabiliyorsunuz.


Bu içerik daha önce rjionline‘da yayınlanmıştır.

İlginizi çekebilir