Sürdürülebilir Gazetecilik

Podbee: Bir podcast ağının öyküsü

  0

  Podbee Media’nın kurucusu Candost Bayraktar ve oyuncu Tansu Biçer ile Podbee Media ve Türkiye’nin ilk podcast dizisi Karanlık Bölge hakkında konuştuk.

  Bir podcast yapım şirketi olan Podbee Media’da komediden futbola, haberden röportaja farklı alanlarda podcast şovları mevcut. Fularsız Entellik, Nevşin Mengü ile Trend Topic, Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok bu şovlardan birkaçı. Podbee Media podcast şovları dışında podcast dizisi alanında da projeler üretiyor. Tansu Biçer ve Tülin Özen’in başrollerinde olduğu Karanlık Bölge’nin yönetmenliğini Tansu Biçer, kurgusunu ise Tülin Özen üstleniyor.

  Podbee Media’nın ikinci dizi projesi olan Denge’m ise Seren Yüce tarafından yazıldı ve yönetildi. Baş rollerinde Osman Sonant, Yasemin Çonka, Tülay Günal gibi isimlerin olduğu dizinin eylül ayında yayınlanması planlanıyor.


  Bu içerik Heinrich Böll Stiftung Türkiye Temsilciliği desteğiyle yürüttüğümüz Sürdürülebilir Gazetecilik projemiz kapsamında yayınlanmıştır.

  Büşra Uygun
  2019 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Bir yeni medya kanalında canlı yayın yönetmeni olarak çalışmakta.