Betül Arslan
Programcı

Betül Kübra Arslan, Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Girişimcilik ve gençlik çalışmaları alanında uzman yardımcısı olarak çalışmaktadır. Daha önce göçmen girişimciliğini desteklemeyi hedefleyen İmece Vakti projesinde çalışmıştır. Gençlik çalışmaları, girişimcilik, sosyal uyum, sosyal içerme, demokratikleşme ve göç alanlarında çalışmalar yapan Arslan sivil toplum alanında aktif olarak yer almaktadır. Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği'nde görev almaktadır.

Ramazan Subaşı
Programcı
Meslek Lisesi ve Önlisans'ta aldığı elektronik eğitiminden sonra Ege Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne devam etti. İzmir'de yaşadığı dönemde teknik insanların iletişim alanındaki eksiliğinden Teknik Sohbet adı ile Youtube yayınları yaptı. İzmir Hackerspace'i kurdu. Özgür yazılım, özgür donanım ve dijital aktivizm konularına ilgi duyuyor. Uzun yıllar teknoloji üretimiyle ilgili alanlarda çalıştı. Teknik birikimini sanatsal alanda kullanmak için sanatçı ve tasarımcılar ile ortak işler yaptı. Ortak çalıştığı işlerden bazıları Mardin Bianeli ve Berlin'deki festivallerde yer aldı. Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.
Sarphan Uzunoğlu
Yapımcı
NewsLabTurkey genel yayın yönetmeni Doç.Dr. Sarphan Uzunoğlu, UiT Norveç Arktik Üniversitesi Medya ve Dökümantasyon Bölümü öğretim üyesidir. Aynı zamanda Journo.com.tr'nin de kurucularından biri olan Uzunoğlu'nun içerikleri P24, Creative Disturbance, Medyapod ve Global Voices gibi platformlarda yayınlanmaktadır.
TwitterAcademia