Friedrich Ebert Stiftung Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği ile 2020 Bahar dönemi için birlikte bir akademi programı oluşturmayı planlamıştık. Normal şartlarda fiziki ortamda gerçekleşecek bu akademi programını küresel pandeminin yarattığı yeni koşullar etrafında dijital bir formda gerçekleştirme kararı aldık. Dijital bir akademi programı.

İnternet üzerinden gerçekleştireceğimiz Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından kişilerin katılım gösterebilecekleri bu dijital akademideki temel motivasyon NewsLabTurkey ekibinin uzmanlaştıkları alandaki bilgilerini ve o alanlardaki gelişmeleri takipçilerimizle paylaşmak, NLTR Akademi gibi projeler kapsamında verdiğimiz eğitimleri kısıtlı bir şekilde de olsa daha farklı kitlelerle paylaşabilmek.

75 dakika ders, 15 dakika soru cevap şeklinde gerçekleşecek bu oturumlarda amacımız, okur ve takipçilerimizle metin ya da multimedya içeriklerimiz üzerinden henüz paylaşma imkânı bulamadığımız deneyim ve gelişmeleri daha yoğun bir şekilde paylaşabilmek.


Dijital akademide neler var?

Bu proje kapsamında toplam 20 adet online ders yayınımız olacak. Bu yayınlarla amacımız, gazetecilikte güncel meselelerle ilgili uzman görüşlerini ve temel bilgileri paylaşarak Türkiye’nin gazetecilik ortamının yaratıcı ve üretken bir hâl almasına katkıda bulunmak.

Önemli not: Teknik kapasite aşımı olmaması için dijital akademiye yalnızca başvuranlar arasından seçilecek kişiler katılabilecektir. Bu nedenle lütfen aşağıdaki eğitimlerden istediğinizin üstüne tıklayarak çıkan form üzerinden kaydolun. Seçilecek adaylarla akademi@newslabturkey.org adresi üzerinden iletişime geçerek, yayın günü gerekli bağlantı paylaşılacaktır. Başvuruların etkinlik gününden önce tamamlanması gerekmektedir, etkinlik günü başvuru alınmamaktadır.