Bağımsız Medya için Kuluçka Programı
The Guardian Foundation ve İsveç Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projemiz 25 Ocak 2021’de başladı.
NLTR Podcast Akademi
Guardian Foundation, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün desteğiyle, Soundtelling iş birliğiyle Türkiye'ye yeni podcast üreticileri kazandırıyoruz.
Sürdürülebilir Gazetecilik
2020 yılında Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle gazeteciler için sürdürülebilir iş modellerinin özendirilmesini ve bu konuda bilinç yaratılmasını amaçlayan Sürdürülebilir Gazetecilik projesini yürüttük.
2020 Dijital Gazetecilik Akademisi
Friedrich Ebert Stiftung Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle online bir gazetecilik seminerleri serisi gerçekleştirdik.
2019 Kadın Gazeteciler Akademisi
Mayıs 2019’da Kadir Has Üniversitesi’nde Friedrich Ebert Stiftung’un desteğiyle Kadın Gazeteciler Haber Akademisi’ni düzenledik.
Ekipman eksiklerinin tamamlanması
Eğitim, dağıtım ve içerik üretim süreçlerimizde kullanılmak üzere ekipman satın alma konusunda Avrupa Birliği'nin maddi desteği ile gerçekleştirilen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi kapsamında destek aldık.
Previous slide
Next slide

The Guardian Foundation ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz projeler

Incubator for Independent Media in Turkey (2021 – Devam ediyor)

The Guardian Foundation ve İsveç Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projemiz 25 Ocak 2021’de başladı. Program kapsamında her yıl 24 medya girişimcisine uzmanlarımız ve akademisyenler eğitim verecek ve onlara projelerine başlamak için mini-hibelerle destek sağlanıyor.

Bu eğitim programının yanı sıra her yıl gazetecilere yönelik iki bölgesel eğitim programı düzenleniyor. Proje kapsamında her yıl içerisinde 52 hafta Ne Okuyoruz isimli e-bülten’imiz yayınlanacak. Web sitemizde her yıl 180 özgün içerik üretilecek. Araştırma birimimiz de Türkiye’nin gazetecilik alanıyla ilgili her yıl 12 özgün akademik rapor üretecek.

NLTR Podcast Akademi (2019 – Devam ediyor)

Podcast eğitimi 2020: Guardian Foundation, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün desteğiyle 2020 Kasım ve Aralık aylarında podcast eğitimi ve podcast eğitmen eğitimi düzenledik. İsveçli Podcast Şirketi Soundtelling’den gelen eğitmenlerimiz ve onlardan eğitmen eğitimi alan Türkiyeli eğitmenlerimiz, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 30 podcaster’a eğitim verdiler. Eğitimler pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşti. 


Podcast eğitimi 2019: The Guardian Foundation, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün desteğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 13-15 Aralık 2019 tarihlerinde podcast eğitimi düzenledik. İsveçli Podcast Şirketi Soundtelling’den gelen eğitmenlerimiz, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 22 podcaster’a eğitim sundu.
 
 
Diğer kurumlarla birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve projeler

 

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle gerçekleştirdiğimiz projeler

2020 yılında Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle gazeteciler için sürdürülebilir iş modellerinin özendirilmesini ve bu konuda bilinç yaratılmasını amaçlayan Sürdürülebilir Gazetecilik projesini yürüttük. Proje kapsamında sürdürülebilir iş modellerine dair 10 podcast bölümü, 30 özgün içerik, 10 çeviri yayınlandı, 10 farklı başlıkta online seminerler düzenlendi.

Friedrich Ebert Stiftung desteğiyle gerçekleştirdiğimiz projeler:

Kadın Gazeteciler Haber Akademisi 2019: Mayıs 2019’da Kadir Has Üniversitesi’nde Friedrich Ebert Stiftung’un desteğiyle Kadın Gazeteciler Haber Akademisi’ni düzenledik. Bu 4 günlük eğitim programında kadın gazetecilere ve medya girişimcilerine şu konular hakkında eğitimler verildi: İş modelleri, sosyal ağ yönetimi, dijital hikaye anlatımı, SEO ve içerik yönetimi, dijital güvenlik, web tasarımı, etik, haber yazma, mobil gazetecilik.  

Aldığımız, tasarım ekipman ve araç destekleri
 

Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile gerçekleştirdiğimizDemokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi kapsamında 2021 yılında multimedya yapımlarımız için ekipman satın alımları ve dijital üretim, araştırma ve tasarım araçlarına abonelik için destek aldık.