ai lab

Bu video synthesia kullanılarak oluşturulmuştur. Videodaki metin de GPT 4 ile proje dosyasının analiz edilmesinin ardından tanıtım amaçlı olarak üretilmiştir.

ai lab projesi, NewsLabTurkey ve Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin işbirliğiyle, CLAB kapsamında, Dr. Sarphan Uzunoğlu’nun rehberliğinde yapay zeka teknolojilerinin medya sektöründeki uygulamalarına derinlemesine bir bakış sunuyor. 

Ne yapıyoruz?

ai lab ekibi olarak, çeşitli yapay zeka uygulamalarını kullanarak deneysel ve yenilikçi içerik üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte, metin oluşturma, görüntü ve video işleme, veri analizi gibi farklı yapay zeka araçlarından yararlanılarak medya içerikleri hazırlıyor ve bu içeriklerin medya sektöründeki etkileşim ve katkılarını analiz ediyoruz. Projemiz, yapay zekanın medya endüstrisindeki potansiyelini ortaya koymakla kalmayıp, aynı zamanda medya etiği ve sorumluluk alanlarına dair yeni tartışmaları da gündeme getirmeyi amaçlıyor.

 

PODCAST & AI

AI destekli bir podcaster: Endişeli Coco

Mariam Chebab tarafından Easypeasy AI kullanılarak oluşturulan podcast bu podcast şovunda medya okur yazarlığı ve gazeteciliğe yapay zekânın nasıl etki edeceğini yapay zekânın ta kendisi anlatıyor.

ai lab| english