Eski Medya: Nedim Saban ile Dr Stress günleri

Getting your Trinity Audio player ready...

Gazete ve televizyonlar üzerindeki baskılar arttıkça eski giderek daha fazla özlemle anılmaya başlandı. Tartışma programlarına başbakan ve cumhurbaşkanı düzeyinde siyasi figürlerin katıldığı, geceleri erotik filmlerin yayınlandığı, ateizmden cinselliğe kadar, bugün televizyonlarda görmeye alışkın olmadığımız pek çok konunun sansürsüz ve özgürce konuşulduğu 90’lı yıllar hatırlandığı kadar güzel miydi? Söylem nasıl değişti?

Eski Medya adını verdiğimiz bu röportaj serisi bu düşünceler sonucunda ortaya çıktı. 90’ların renkli figürlerine yer vereceğimiz seri kapsamında ilk konuğumuz, oyuncu ve sunucu Nedim Saban, nam-ı diğer Dr Stress oldu.

“Reyting” kaygısının ağırlığını hissettirdiği yayınlar ve program sırasında kullanılan söylemler günümüz izleyicisinin tahammül sınırlarını zorlayabilir, fakat Dr Stress yayınları, 90’lı yılllardan bu yana farklı toplumsal grupların sunumu, sansür ve izlenme kaygısı gibi açılardan Türkiye televizyonculuğunun aldığı yeni biçimin değerlendirilmesinde üzerinde durulmayı hak ediyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi çekebilir